Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na bramę segmentową?

Dlaczego warto zdecydować się na bramę segmentową?

Bramy segmentowe to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Ich funkcjonalność, estetyka oraz szeroki wybór dostępnych modeli sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ten typ bramy. Warto zatem przyjrzeć się bliżej ich właściwościom, rodzajom oraz cenom.

Rodzaje bram segmentowych

Bramy segmentowe dzielą się na dwie główne kategorie - bramy uchylne oraz bramy rolowane. Bramy uchylne składają się z paneli połączonych zawiasami, które podczas otwierania przesuwają się wzdłuż prowadnic zamocowanych do sufitu lub ściany. Natomiast bramy rolowane są wykonane z cienkich lameli, które zwijają się w specjalnej skrzynce umieszczonej nad otworem garażowym. W zależności od potrzeb i możliwości montażowych można wybrać odpowiedni rodzaj bramy segmentowej.

Właściwości bram segmentowych

Bramy segmentowe charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej. Dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelek oraz wypełnienia paneli pianką poliuretanową brama segmentowa stanowi skuteczną barierę przed utratą ciepła z wnętrza garażu czy hali. Ponadto bramy te są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy wiatr. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo użytkowania - nowoczesne bramy segmentowe są wyposażone w systemy zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców czy upadkiem bramy.

Dlaczego warto zdecydować się na bramę segmentową

Wybór bramy segmentowej to przede wszystkim inwestycja w komfort użytkowania oraz oszczędność energii. Dzięki doskonałej izolacji termicznej oraz akustycznej brama segmentowa pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach przyległych do garażu czy hali. Ponadto bramy te są łatwe w obsłudze, a ich konstrukcja umożliwia szybkie i ciche otwieranie oraz zamykanie. Wybierając bramę segmentową, warto również zwrócić uwagę na jej estetykę - dostępne są różnorodne kolory, wzory oraz wykończenia, dzięki czemu można dopasować ją do stylu budynku, niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami klasycznej posiadłości, czy nowoczesnego domu.

Ile kosztują bramy segmentowe

Cena bramy segmentowej zależy przede wszystkim od jej rodzaju, wielkości oraz jakości użytych materiałów. Bramy uchylne są zazwyczaj nieco tańsze niż bramy rolowane, jednak różnica ta może być niewielka. Średnia cena bramy segmentowej to około 2000 - 5000 zł, jednak warto zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, takie jak montaż czy automatyka do bramy. Warto również pamiętać, że inwestycja w bramę segmentową to nie tylko wydatek, ale również oszczędność energii oraz podniesienie wartości nieruchomości. Jeśli chodzi o wysokiej jakości bramy segmentowe, Kwidzyn i najbliższe okolice to rejon, w którym skorzystamy z usług renomowanych specjalistów - wśród nich jest między innymi hurtownia Golden, która od wielu lat oferuje produkty cieszące się popularnością tysięcy klientów doceniających jakość wykonania, nowoczesność oraz wytrzymałość.