Artykuł sponsorowany

W czym może pomóc Ci lekarz medycyny estetycznej?

W czym może pomóc Ci lekarz medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Współcześnie, coraz więcej osób zwraca się do lekarzy medycyny estetycznej z różnymi problemami, począwszy od drobnych niedoskonałości skóry, aż po bardziej zaawansowane zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i samopoczucia pacjentów. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, w czym może pomóc Ci lekarz medycyny estetycznej.

W jakich sytuacjach warto zgłosić się do lekarz medycyny estetycznej?

Jednym z najbardziej powszechnych problemów, z jakimi zgłaszają się pacjenci do lekarzy medycyny estetycznej, są zmarszczki oraz utrata jędrności skóry. Zmarszczki mogą pojawić się na różnych częściach ciała, jednak najbardziej widoczne są na twarzy, szyi i dłoniach. Lekarz medycyny estetycznej może zastosować różne metody korekcji zmarszczek, takie jak wypełniacze, toksyna botulinowa (Botox) czy laseroterapia. 

Wypełniacze są substancjami, które wstrzykuje się pod skórę w celu wypełnienia zmarszczek i zagłębień, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Toksyna botulinowa działa na zasadzie blokowania impulsów nerwowych, co prowadzi do rozluźnienia mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Laseroterapia natomiast polega na wykorzystaniu promieniowania laserowego do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do odnowy skóry i redukcji zmarszczek.

Blizny i przebarwienia to kolejne problemy, z którymi lekarz medycyny estetycznej może Ci pomóc. Blizny mogą być wynikiem różnych czynników, takich jak urazy, operacje czy trądzik, a przebarwienia mogą mieć podłoże hormonalne, być efektem ekspozycji na słońce czy też wynikać z procesu starzenia się skóry. Lekarz medycyny estetycznej może zastosować różne metody usuwania blizn i przebarwień, takie jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja czy terapia laserowa

Peeling chemiczny polega na aplikacji na skórę substancji chemicznych, które powodują złuszczanie naskórka i stymulują odnowę komórkową. Mikrodermabrazja to mechaniczne ścieranie warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnych urządzeń, co prowadzi do regeneracji skóry. Terapia laserowa natomiast polega na wykorzystaniu promieniowania laserowego do usunięcia warstw skóry, co prowadzi do redukcji blizn i przebarwień.

Lekarz medycyny estetycznej może również pomóc Ci poprawić ogólną kondycję skóry. W zależności od problemów pacjenta, lekarz może zastosować różne metody terapeutyczne, takie jak mezoterapia, terapia światłem LED czy terapia tlenowa. Mezoterapia to metoda polegająca na wstrzykiwaniu pod skórę koktajli witamin, minerałów i aminokwasów, co prowadzi do nawilżenia, odżywienia i regeneracji skóry. Terapia światłem LED wykorzystuje różne długości fali światła do stymulacji procesów regeneracyjnych i przeciwzapalnych w skórze. Terapia tlenowa natomiast polega na dostarczaniu tlenu pod ciśnieniem do komórek skóry, co prowadzi do poprawy jej jędrności, elastyczności i kolorytu.