Artykuł sponsorowany

Zimowe czary nad Bałtykiem, 5 miejsc do odkrycia w chłodniejszych miesiącach

Zimowe czary nad Bałtykiem, 5 miejsc do odkrycia w chłodniejszych miesiącach

Zima nad morzem to nie tylko piękne widoki, ale także mnóstwo atrakcji dla turystów. Mimo niskich temperatur i braku słońca, wybrzeże Bałtyku przyciąga coraz więcej osób, które chcą spędzić czas w nieco inny sposób niż podczas letnich wakacji. Oto pięć miejsc, które warto odwiedzić zimą nad polskim morzem.

Hel - zimowe spacery po półwyspie

Półwysep Helski to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na polskim wybrzeżu. Zimą zachwyca nie tylko swoją dzikością, ale także ciszą i spokojem, których brakuje w sezonie letnim. Spacerując po plaży czy wydmach, można podziwiać niezwykłe widoki na otaczające morze oraz odwiedzić liczne zabytki, takie jak latarnia morska czy Muzeum Obrony Wybrzeża. W okolicy znajdują się również liczne restauracje i kawiarnie, w których można ogrzać się po długim spacerze.

Trzęsacz - eksploracja plaż i wydm

Niewielka miejscowość położoną nieopodal Półwyspu Helskiego, która również oferuje wiele atrakcji dla turystów, nawet w sezonie zimowym. Trzęsacz słynie przede wszystkim z ruin kościoła, który stoi na skraju klifu, tuż nad brzegiem morza. Ten niezwykły zabytek przyciąga wielu turystów, którzy chcą zobaczyć, jak siły natury wpływają na historię i architekturę. Jeśli planujesz kilkudniowy pobyt w Trzęsaczu, warto rozważyć nocleg w jednym z apartamentów nad morzem. W zimie ceny są również znacznie niższe niż w sezonie letnim, co sprawia, że nocleg nad morzem staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. 

Kołobrzeg - zimowe kąpiele i zdrowotne spacery

Kołobrzeg to kolejne miasto, które warto odwiedzić podczas zimowego wyjazdu nad morze. Znane jest przede wszystkim jako uzdrowisko, dlatego warto skorzystać z tej okazji i wybrać się na zdrowotne spacery po plaży czy parkach. Dla odważnych polecamy zimowe kąpiele w morzu - mimo niskich temperatur, wielu turystów decyduje się na taką formę aktywności. W Kołobrzegu znajdują się również liczne atrakcje, takie jak latarnia morska, katedra czy Muzeum Oręża Polskiego.

Świnoujście - spacer po promenadzie i wizyta w parku Zdrojowym

Świnoujście to kolejne miasto, które warto odwiedzić zimą nad polskim morzem. Znane jest przede wszystkim z szerokiej plaży oraz pięknej promenady, która zachwyca swoją architekturą. Spacerując po niej można podziwiać nie tylko widoki na morze, ale także odwiedzić liczne restauracje czy kawiarnie. Warto także wybrać się do Parku Zdrojowego, gdzie można zrelaksować się w otoczeniu zieleni oraz podziwiać fontanny i pomniki.

Władysławowo - aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Władysławowo to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zimą warto wybrać się na długie spacery po plaży, które są doskonałym sposobem na relaks i regenerację organizmu. W okolicy znajdują się również liczne szlaki turystyczne, które prowadzą przez malownicze krajobrazy. Dla miłośników sportów zimowych polecamy odwiedzenie pobliskiego ośrodka narciarskiego, gdzie można spróbować swoich sił na nartach czy snowboardzie.